Duyurular

Ağrı AĞÇED İzcileri, Kış Kampını Tamamladı

Ağrı Eğitim Çevre Gençlik ve Spor Kulübü (AĞÇED) izcileri, ara dönem kış kampını tamamladı.

20 – 22 Ocak 2017 / 22 – 24 Rebiyülahir 1438 tarihlerinde “Biriz, birdeniz, kardeşiz” teması ile düzenlenen kış kampı büyük bir coşku ile tamamlandı.

Cuma günü karnelerin alınması ile birlikte başlayan kış kampı Pazar öğle yemeği ile tamamlandı. Kampta ok atıcılığı, badminton, dart, kayak, futbol, basketbol ve bir dizi izcilik oyunları gibi birçok faaliyetler yapılarak izcilerle verimli ve kaliteli zaman geçirildi.

Oba ruhu, izci düğümleri eğitimi, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi hocalarından seminerler ile izcilerde milli ve manevi değerlerin gelişimi, bedensel ve ruhi gelişmenin sağlanması hedeflendi.

AĞÇED izci lideri Abuzer Bayram kamp sonrası yaptığı değerlendirmede, izciler kamplarda toplu olarak organize hareket edebildiğini, sadece kendisini değil obasını da düşünerek izcilerin bencillikten uzaklaştığını, kamp ateşi faaliyetleri ile gizli yeteneklerini fark ederek özgüven gelişimini gözlemlediklerini belirterek kampa katılan izcileri tebrik ettiğini ve kampın organizasyonunda katkıda bulunan herkese teşekkür ettiğini ekleyerek sözlerine son verdi.

0 0 0 0 0

Ayrıca bakabilirsiniz

Konya Erdemli Dağcılar, Seydişehir’de Doğa Yürüyüşü Yaptı

Konya Erdemli Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü dağcıları, 23-24 Eylül 2017 tarihleri arasında Seydişehir’de doğa …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir