Duyurular

Ağrı AĞÇED İzcileri, Yaz Kampını Tamamladı

Ağrı Eğitim Çevre Gençlik ve Spor Kulübü (AĞÇED), 2017 yılı Mahalli Kampını tamamladı.

11-13 Ağustos 2017 tarihleri arasında Ağrı Şeker Fabrikası’nın bahçesinde yapılan mahalli kampa Ağrı Müftülüğü’ne bağlı Yaz Kur’an Kurslarına devam eden 45 izci adayı, 10 AĞÇED izcisi ve 11 izci lideri katıldı.

Kulüpten yapılan açıklamada; “Kamp başlangıcında izciler obalara ayrılarak birlikte hareket etme yeteneklerinin geliştirilmesi amaçlandı. Çadırların kurulumu, kamp ateşi, bayrak töreni, kamp alanı temizlik ve düzeni gibi teknik izcilik faaliyetleriyle izcilere disiplin, özgüven, motivasyon, uyum sağlama, ekip ruhu gibi özellikler kazandırılırken, çeşitli izcilik oyunları, okçuluk, bilek güreşi, atıcılık, doğa yürüyüşü vb. etkinliklerle de kamp eğlenceli hale getirildi. Tüm bu güzelliklerin yanında izcilerin manevi yönleri ihmal edilmeyerek kamp boyunca tüm namazlarını hep beraber Şeker Camii’nde kılmaları sağlandı. Kamp müdürü, oymakbaşı Selçuk Çeker lider; izciliğin gençler üzerinde olumlu birçok etkisinin bulunduğunu, bunu bir kez daha tecrübe ettiklerini dile getirdi.

Kampa katılan izci adaylarının bundan sonraki dönemlerde de gönüllü olarak izcilik faaliyetlerine katılmak istediklerini belirterek mahalli kampın amacına ulaştığını ifade etti.” denildi.

0 0 0 0 0

Ayrıca bakabilirsiniz

Yalova SOGEL, “Hicri Yıl Başlangıcı – 1439” Temalı Program Düzenledi

Yalova Sosyal Gelişim Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği’nin (SOGEL) organize ettiği, Hicri Takvim Araştırma …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir