Duyurular

Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü, Ümraniye Aday İzci Kampı’nı 79 İzcisiyle Tamamladı

Antalya Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü, 2017 Yaz Spor ve Kültür Etkinlikleri sonrası, etkinliklere katılan ve sonradan dahil olan öğrencilerle birlikte İstanbul’da gerçekleştirilen ve 6 gün süren Ümraniye Aday İzci Kampı’nı başarıyla tamamladı.

Aday izci öğrenciler kamp süresince okçuluk, oryantiring, çadır kurma, izci düğümü, ateş rondu, veda valsi, kamp ateşi programı ve izciliğin temel prensipleri gibi tüm izci türevlerini oba, öbekler halinde gerçekleştirdi. Kampa ilk kez katılan heyecanlı öğrencilerin yanısıra tecrübeli izciler de kampta yerini aldı.

Kamp süresince temel izciliğin yanında keyifli eğlenceli zamanların geçirildiği at binme, havuz etkinlikleri, badminton gibi faaliyetler de icra edilirken, 2 günlük İstanbul gezisiyle aday izciler İstanbul’u gezme fırsatı buldu. Kampa katılan izcilerin velilerinin heyecan ve endişelerini minimize etmek için, lider izcilerin dahil olduğu iletişim grubu oluşturulurken, oluşturulan grupta velilere anlık bilgi paylaşımı ve etkinliklerden resim, video paylaşımı yapıldı.

Kulüp başkanı ve lider izci Adem Aydın Ümraniye Aday İzci Kampı için şunları söyledi:

“14 – 20 Ağustos 2017 tarihlerinde düzenlenen 7. Dönem Ümraniye Aday İzci Kampı’na lider ve gönüllü İzcilerimizle birlikte 79 izcimizle katılım gösterdik. 4 günümüz kamp alanında 2 günümüz de İstanbul gezisiyle geçti. 4 günlük sürede izciliğin temel türevlerini aday izcilerimize işledik. Bunun yanısıra izciliğin temel prensibi olan Allah’a ve vatana khayırlı birer nefer olma ruhunun aşılandığı kampta, izcilerimiz birlik ve beraberlik, ekip ve takım olabilme, olağan üstü durumlarda durumu kontrol altına almak vasıflarını geliştirdiler. Aday izcilerimizin liderlik vasıflarını gösterebilecekleri bir ortam kampta oluştu.

2 günlük İstanbul gezimizde ise Sultanahmet Camii ve meydanı, Eyüp ve Eyüp Sultan Camii, İslâm eserleri müzesi, MinyaTürk, Beyazıd Meydanı ve Istanbul Üniversitesi, Ayasofya Camii, Gülhane Parkı, Yerebatan Sarnıcı gibi İstanbul’un Sembol mekanlarını gezme fırsatı bulduk. Aday izci öğrencilerimiz de bol bol hatıra fotoğrafı çekildiler. Velilerimizi de oluşturduğumuz Watsaap grubu ile her fırsatta faaliyetlerimizden haberdar ettik. Faaliyetlerimizi aralıksız sürdüreceğiz. Gençlerimizi Milli ve Manevi bilince sahip, sportif, sağlıklı birer izci olmak noktasında kazanmaya ve yetiştirmeye devam edeceğiz.”

0 0 0 0 0

Ayrıca bakabilirsiniz

Yalova SOGEL, “Hicri Yıl Başlangıcı – 1439” Temalı Program Düzenledi

Yalova Sosyal Gelişim Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği’nin (SOGEL) organize ettiği, Hicri Takvim Araştırma …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir