Duyurular

Merakla Beklenen, Ufka Yolculuk 4 Yarışma Kitabı ve Şartnamesi Açıklandı

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından, bu yıl 4.cüsü düzenlenecek Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları “Hadis” konulu olup yarışma kitabının ise Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar’ın “Riyâzü’s-Sâlihînden 1001 Hadis Seçkisi” kitabı olduğu açıklandı.

Yarışma Kitabı: En Meşhur Hadis Kitabı

Riyazüs Salihin kitabı, uzmanlar tarafından Türkiye ve Dünya’da, “en meşhur, en sahih ve en çok tavsiye edilen hadis kitabı” olarak değerlendiriliyor.

Yarışmanın Amacı

Yarışmanın; Toplumun her kesimini Son Peygamber’in (sav) mesajları ile buluşturarak, Allah’ın rızasını kazanmak, toplumda hadis algısı oluşturmak, H.1437 / M.2016 yılı içerisinde Peygamber Efendimizin (sav) hadislerinin okunmasını ve hayata tatbik edilmesini teşvik amacıyla düzenlendiği açıklandı.

Güçlü Proje Ortakları

Son Peygamber Platformu’nun merkezi proje ortağı olduğu organizasyonda, Türkiye geneli tüm il ve ilçelerde 100’üaşkın sivil toplum kuruluşları da, yarışmayı proje ortağı olarak destekliyor.

Burak Tur ve AKRA FM ise ana sponsorluk görevini üslenmiş durumda.

Büyük Ödüllü Organizasyon

Yarışmaya katılanlar, merkezi olarak verilen 16 Umre seyahati, 28 tablet bilgisayar ve 15 bin TL para ödülünün yanı sıra, proje ortağı kurum ve kuruluşların il ve ilçelerde dereceye girenlere verdiği binlerce ödüllerden kazanma fırsatı elde edecek.

Dünya Geneline Yönelik Yarışma

A, B, C ve D kategorilerinde yazılı test usulü düzenlenecek yarışmaya, internet üzerinden online Türkçe dilinde E kategorisinde ve yine internet üzerinden tüm dünyada İngilizce dili için yaş sınırı olmaksızın F kategorisinde katılabilinecek.

En Büyük Sivil Yarışma Organizasyonu

1434 / 2013 yılında “İlmihâl” konusunda tertip edilen birinci “Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları’na” 87 bin 014 kişi müracaatta bulunurken, 1435 / 2014 yılındaki “Kur’an-ı Kerim Meali” konulu ikincisine 174 bin 399 kişi başvurmuştu. Geçen yılki “Son Peygamber’in Hayatı (S.A.V.)” konulu üçüncü yarışmaya ise 264 bin 929 kişilik başvuru ile yine kendi rekorunu tazelemişti.

Hicri 24 Cemaziyelahir 1437, Miladi 03 Nisan 2016 Pazar günü saat: 10.00 yapılacak yarışma, Türkiye’de Türkçe, Dünya genelinde ise İngilizce dilinde düzenlenecek.

Türkçe dilinde 5 (beş) farklı kategoride, İngilizce dilinde ise tek kategori olmak üzere toplamda 6 (altı) farklı kategori de düzenlenecek yarışma sınavında, yazılı test usulü çoktan seçmeli A kategorisi için 80, diğer kategoriler için 100 soru ile sıralama tespit edilecek.

Organizasyondan yapılan açıklamada;

Ufka Yolculuk olarak bu yıl 4.sünü düzenleyeceğimiz yarışmanın Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (sav) hadislerini hayatta yaşanılır kılmak ve ihya etmek amacıyla yola çıkmış bulunuyoruz.

Yarışma kitabımız da insanlara dünya ve âhiret saâdetini kazanma yollarını gösterecek, zâhirî ve bâtinî edepleri elde etmelerini sağlayacak, iyiyi ve güzeli teşvik, kötüden ve çirkinden uzaklaşmayı temin edecek sahih hadislerden oluşan muhtasar bir kitap olan İmam Nevevi’nin Riyazu’s Salihin eseri olacaktır.

Yarışmamız, okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine, insanlarımızın sahih kaynaklarla buluşmasına bir nebze de olsa katkı sağlamayı hedeflemektedir.” denildi.

Yarışma tanıtım filmi için TIKLAYINIZ.

13 Kasım’da başlayacak yarışma başvuruları ve detaylı bilgi için, www.ufkayolculuk.com adresi ziyaret edilebilir.

8 3 4 1 0

Ayrıca bakabilirsiniz

Yalova SOGEL, “Hicri Yıl Başlangıcı – 1439” Temalı Program Düzenledi

Yalova Sosyal Gelişim Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği’nin (SOGEL) organize ettiği, Hicri Takvim Araştırma …

39 Yorumlar

 1. Selamun aleyküm. Riyazus salıhin kitaplarını sizden mi alacağız. Nasıl alacağız ?

 2. Belirtilen yer derken ? Ufka yolculuğun sitesinde haritaya tıklandığında kayıt bulunamadı diyor. Çankırı da nerden alabiliriz

  • Çankırıda kitap temin adresleri :

   VEFA KİTAP KIRTASİTE : BUĞDAY BAZARI MAH KAYTAN NO:2/C ÇANKIRI

   CİHAN KONFEKSİYON : BUĞDAY BAZARI MAH EŞİKLİ ARALİK SOK.ÇANKIR

   diğer iller için linkte açılan haritada, ilinizin üzerine tıklıyınca ,aşağıda o ildeki sorumlu kulübün ismi gözükcek, onada tıklayarak kitap temin adreslerinizi öğrenebilirsiniz.
   Link : http://hadis.ufkayolculuk.com/yarismaci-iller/

 3. Selamun aleyküm Riyazüssalihin Yarışması için kaç yaşındakiler kayıt olabilir acaba

 4. kitapların ücreti nedir?

 5. İyi günler kocaeli-gebze, nereden alabilirim kitabı? Haritaya tıklayınca dediğiniz gibi birşey çıkmıyor. İnternet üzerinden almak istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler.

 6. Sivas tan kitapları nereden alacağız?

 7. slm kardeşler ben sınava kayıt olabilirim antep

 8. Belirtilen yerlerde kitap bittiyse tekrar gelecek mi duzcede bitmiste

 9. Düzcede kitap tukendi lutfen en kisa zamanda kitap gonderebilirmisiiz lutfen acilllll

 10. 1.ce 2ci 3ü olan türkiye ve il ödülleri nedir

 11. Konya/Akşehirde hangi yerlerde satiliyo ?

 12. Ankara’da kitabı nereden temin edebilirim ?

 13. internet haric kıtabı nereden temın edebılırız

 14. Ankarada nerden alabilirim kitabı

 15. 9.sınıflar hangi kategoride girecek

 16. Selamun aleykum e kategorisinden girdim nerden girecem

 17. a kategorisi kaçıncı sayfaya kadar biliyormusunuz????

 18. Sınav tarihi ne zaman

 19. Sınav sonuçlarını öğrenmek istiyorum

 20. kitap arapçamı yoksa türükçemi

 21. cevaplara nereden bakacağız

 22. Ne zaman açıklanacak

 23. Şenay Akdağ

  Aydin nazillide nerde bulabilirim

 24. merhaba ben ömer

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir