Duyurular

Zinde Gençlik, Allahuekber Dağı Şehitlerini Anma Milli Bilinç Kampını Tamamladı

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü izci ve liderleri, Türkiye İzcilik Federasyonu (TİF) tarafından Kars ili, Şenkaya ilçesi, Gaziler köyü, Kaynakyayla mevkiinde düzenlenen uluslararası “Allahuekber Dağı Şehitlerini Anma Milli Bilinç Kampını” tamamlayarak memleketlerine döndü.

Sarıkamış askeri harekatının 102. yıldönümü dolayısıyla bu yıl 12.si düzenlenen kampa, yurtiçi ve yurtdışından katılan izcilerle beraber çok sayıda Zinde Gençlik izci ve lideri destek verdi.

22 – 26 Aralık 2016 / 22 – 26 Rebi’ül-evvel 1438 tarihleri arasında kampa, 27 ilden 179 izcinin yanısıra Lübnan’dan 16, Suriye’den 15, Kosova’dan 10, Filistin’den 6, Kuveyt’ten 2, Mısır ve Kerkük’ten 1’er olmak üzere toplamda 230 izci iştirak etti.

İzciler Karskapı şehitliğinde dua, akabinde intikal edilen Gaziler köyünde Allahuekber dağı şehitleri ve cümle şüheda için anma programı, Allahuekber dağına çıkış ve iniş, geceleri çadırlarda konaklama, Kaynakyayla’ya yürüyüş, şehitler için Mevlid programı, Allahuekber dağında şehitlik ziyareti, Şenkaya ilçesinde fener alayı, ve kapanış töreni dahil pek çok etkinliklerle ecdadını yad etti.

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Adem Öztürk yaptığı açıklamada; “İzcilerimizle, 1914 – 1915 yılı kış ayında donarak şehit olan 90 bin ecdadımızı yaşayarak yad ettik. O zaman donarak şehit olan askerlerimizin takip ettiği güzergahı takip ettik. Zinde Gençlik izcileri, her şart altında birlik içinde değerlerimize sahip çıkmaya devam ediyor.” dedi.

1 0 0 0 0

Ayrıca bakabilirsiniz

Yalova SOGEL, “Hicri Yıl Başlangıcı – 1439” Temalı Program Düzenledi

Yalova Sosyal Gelişim Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği’nin (SOGEL) organize ettiği, Hicri Takvim Araştırma …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir