Duyurular

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Üniversite Gençlik Kampını Tamamladı

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, 3-5 Mart 2017 / 4-6 Cemaziyelahir 1438 tarihinde Nevşehir Kozaklı’da Üniversite Gençlik Kampı düzenledi.

Biriz Bir’deniz Kardeşiz” temasıyla gerçekleştirilen kampa Türkiye’nin her bölgesinden yaklaşık 725 genç katıldı.

3 Mart Cuma günü öğle vakitlerinde başlayan programda ilk saatlerden itibaren kardeşlik ve muhabbet hakim oldu. İlk akşam Yahya Özkul’un katkıda bulunduğu açılış programı ile kamp büyük bir coşku ile başladı. Ardından illerden getirilen yöresel ikramların sunulmasıyla ilk gün tamamlandı.

Alanında uzman konuşmacıların teşrif ettiği kampta, seminerlerin yanı sıra atölye çalışmaları ve istişare toplantıları düzenlendi. Bu toplantılarda üniversite öğrencilerinin mesleki, ahlaki ve sosyal yönden gelişimlerine yardımcı olacak üniversite içinde veya dışında düzenlenebilecek programlar ve projeler konuşuldu. Geçmiş dönemlerde yapılan etkinlikler, örnek faaliyetler konuşularak gelecek yıllar için planlamalar yapıldı.

4 Mart Cumartesi günü eş zamanlı gerçekleştirilen atölyelere de ilgi yoğundu. Planında, akademik çalışmalar yapmayı düşünen gençler için Enes Atay’ın sunduğu “Hedefim Akademisyenlik” atölyesi yapılırken, İslam’da sporun ve kuvvetli olmanın önemini vurgulayan “Müslümanın Kavi Olması Lazım” atölyesinin moderatörü Mümtaz Altuğ idi. Azmi Özkan’ın sunduğu “Kişisel Hayat Planı Nasıl Yapılır” konulu atölye ise gençler arasında ilgi görenlerdendi. Sosyal medyayı aktif kullanan gençler için hazırlanan “Sosyal Medya Bilinci: Paylaşmalı mıyız?” konulu atölyeyi ise Sadettin Tuncay sundu. Erhan Bağ’ın sunduğu “Helal ve Sağlıklı Hayat Farkındalığı” konulu atölye ise gençler için sağlıklı ve helal gıdalarla beslenme konusunda bilgiler kazandırdı.

Programda yer alan seminerlerin ilki; Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) yetkileri tarafından verilen Afet, İlk Yardım ve Sivil Savunma eğitimi oldu. İkinci seminer olarak “İslam Ülkeleri ve Kardeşlik” gerçekleştirildi. Doç. Dr. Enver Arpa’nın konuşmacı olduğu seminerde İslam coğrafyasının sahip olduğu zenginlikler ele alınırken; birlik beraberlik ve kardeşlik vurgusu yapıldı. Günün son seminerinde Doç. Dr. Murat Şimşek’in sunduğu “Mezhep Çatışmasına Karşıyız” seminerinde günümüzün problemi olan konuya dikkat çekildi ve tevhid anlayışına dikkat çekildi. Pazar günü yapılan “Örnek Şahsiyetler ve Temsil” konulu seminerde gençlere önemli tavsiyeler veren Rüstem Keleş’in ardından kapanış programı için konuşma yapan Adem Öztürk, kampın son programında gençlere moral ve motivasyon aşıladı.

Kapanış programında 725 kişi için yapılan hediye ve Umre çekilişi de yoğun ilgi gördü. Çeşitli hediyeler verilen çekilişte, Umre hediyesini kazanan kişi ise Bursa’dan katılan Mehmet Ali Keskil oldu. Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Yönetim Kurulu üyesi A. Esad Eldoğan’ın organizasyon ekibine teşekkür konuşmasının ardından çekilen toplu fotoğraf ile kamp tamamlandı.

3 0 0 0 0

Ayrıca bakabilirsiniz

Yalova SOGEL, “Hicri Yıl Başlangıcı – 1439” Temalı Program Düzenledi

Yalova Sosyal Gelişim Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği’nin (SOGEL) organize ettiği, Hicri Takvim Araştırma …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir